Skip to main content

Een vleuge Colombia bij T-JOO in Elewijt

07

Jul 2023

‘Of wij interesse hadden om een leuk verhaal te brengen in de Taekwondo Contact over een Colombiaanse jongen die taekwondo beoefent bij T-JOO,’ was de vraag van hoofdtrainer Theo Huysmans. En of we dat interessant vonden. Wij spraken af met vader Gert (49) en zoon Daniel Steenssens (11) voor een babbel over het leven in Colombia, taekwondo en Orion de kat.

Club info

De Republiek Colombia is een land in het noordwesten van Zuid-Amerika. Het land grenst in het noorden aan de Caraïbische Zee, in het oosten aan Venezuela, in het zuidoosten aan Brazilië, in het zuiden aan Peru en Ecuador en in het westen aan Panama en de Grote Oceaan. De hoofdstad is Bogota met zijn 7,18 miljoen inwoners. In die metropool woont ook het Belgisch-Colombiaanse gezin Steenssens dat momenteel voor een tijdje in Vlaanderen verblijft. Gert: “Ik ben geboren in Antwerpen maar woon al 15 jaar in Colombia. Ik verdien er de kost als technisch IT’er voor NGO’s ”, begint Gert zijn verhaal. “Ik heb in Colombia veertien jaar geleden ook mijn vrouw leren kennen en samen hebben we een zoon Daniel. Hij is inmiddels 11 en houdt van sport. Hij heeft al een aantal sporten geprobeerd en ongeveer een jaar geleden kwam hij af met taekwondo. Ik dacht dat het bij een bevlieging ging blijven maar hij doet het echt graag. We zitten thuis met een fan”, glimlacht Daniël.

T-JOO

Maar hoe komt Daniel dan terecht bij T-JOO in Elewijt? Gert:“Een à twee keer per jaar trekken we voor enkele weken naar België om de Belgische familie te bezoeken. De schoollessen voor Daniel blijven doorgaan via Google Classroom. Op vlak van sport en hobby’s hebben we even rondgekeken in de regio Mechelen naar een geschikte taekwondoclub. Die hebben we gevonden met T-JOO in Elewijt. De nadruk bij Daniel zijn Belgische club ligt iets meer op recreatie dan op het competitieve. In Colombia is het omgekeerd maar dat vinden wij helemaal niet erg.” Daniel bevestigt: “Ik vind het er erg leuk. Mijn club in Colombia volgt de regels van World Taekwondo net zoals mijn Belgische club. Er wordt bij ons wel gewerkt met extra kleuren in de gordelwerking.” Gert vult aan: “Bij zijn Colombiaanse club is het vooral gericht op sparring. De andere taekwondo-disciplines komen er minder aan bod.”

Vechtsport

Alhoewel Daniel helemaal verknocht is aan taekwondo, zit de liefde voor vechtsport niet in het bloed bij de familie Steenssens? Gert: “Ik heb vroeger een tijdje aan judo gedaan maar was niet zo sportief aangelegd. Daniel doet wel graag aan sport. Hij heeft ook een tijdje aan skeeleren gedaan maar met taekwondo lijkt hij nu echt zijn ding gevonden te hebben.” De familie Steenssens verblijft nu inmiddels al enkele weken in België. Wat missen ze het meest uit Colombia? Daniël: “Mijn kat Orion! Die begin ik nu toch erg hard te missen”, besluit Daniel.

Bedankt voor het gesprek!

Recent nieuws

Loting A-klasse Open challenge cup poomsae 2025

Open Challenge cup poomsae

Lees meer
Bronzen medaillewinnaar Sarah Chaari op bezoek bij TKDV-clubs

Fatiha Laalam van Taekwondo Jongyeong vertelt over het bezoek van Sarah Chaari aan haar club.

Lees meer
Interview met Vera Moens over negende dan

Vera Moens legde in juli met succes haar examen negende dan af in Korea. Wij hadden hierover een uitgebreide babbel met de enige vrouwelijke negende dan in België.

Lees meer
Gezocht: enthousiaste kandidaat-bestuurders

Gezocht: enthousiaste kandidaat-bestuurders

Lees meer
Loting Keumgang Open Poomsae 2025

Loting Keumgang open Poomsae 2025

Lees meer
G1 Belgian Open Taekwondo in Lommel

Zaterdag 15 en zondag 16 maart is Lommel weer de taekwondohoofstad van Europa met de G1 Belgian Open Taekwondo. Twee dagen topsport met kyorugi en poomsae van de bovenste plank.

Lees meer
Club in de kijker: Taekwondo Hicham

De laatste club die we voor u in de kijker zetten is Taekwondo Hicham uit Oost-Vlaanderen.

Lees meer
Sluiting bureau tussen Kerst en Nieuw

Tussen Kerst en nieuwjaar is het secretariaat niet bereikbaar.

Lees meer